Jdi na obsah Jdi na menu
 


James se narodil 16.ledna 1963 v Bristolu. Je ze čtyř dětí, má dvě sestry a bratra. James už od mládí je horlivým flétnistou a pianistou. Hudbu také studoval na Lancaster univerzitě. V současné době žije v Londýně se svojí přítelkyní taneční kritičkou Sarah Frater. Spolu s nimi žije kočka Fusker, kterou jim darovala Richardova žena Mindy. Mezi jeho záliby patří létání v lehkých letadlech, ježdění na rozkládacím kole Brompton. Toto kolo používá pro dojíždění do zaměstnání. James byl jednou vyhozen ze zaměstnání, protože do časopisu pomocí velkých písmen na začátcích článků vkládal tajné poselství. Bylo to v časopisu Autocar v roce 1992.

James složil své řidičské zkoušky až na druhý pokus a odůvodnil to tím, že: „Všichni nejlepší lidé projdou na druhý pokus.“ May vlastnil několik aut Bentley T2, Triumph 2000, Rover P6, Rolls-Royce Corniche (1971), Jaguar XJS, Range Rover, Fiat Panda, Datsun 120Y, Vauxhall Cavalier, Porsche 911, Porsche Boxster S (o kterém tvrdí , že je to jeho první auto, které si koupil nové), Mini Cooper, Citroen Ami, Ferrari F430 a několik klasických motocyklů.

V Top Gearu si James vysloužil přezdívku "Captain Slow" (Pomalý Kapitán) za jeho obezřetný styl jízdy. I přes tuto přezdívku, učinil několik obzvláště vysoko rychlostních jízd. V desáté sérii jel Bugatti Veyron rychlostí 407 km/h. To není vše. Dokonce letěl Eurofighter Typhoon rychlosti přes 2115 km/h. V polárním speciálu Top Gearu, kde se vydal s Jeremy Clarkson podpůrnou posádkou na cestu autem na magnetický severní pól, za použití modifikované Toyoty Hilux. Tvrdil, že na žádný pól nechce, že to dělá jen proto, protože mu to producenti nařídili. Z čehož v důsledku vyplývá, že je prvním, kdo byl na severním pólu a ve skutečnosti tam nechtěl být.

Jamesovy další pořady:

• Oz and James's Big Wine Adventure,

• Oz and James Drink to Britain,

• James May's Top Toys,

• James May's Toy Stories,

• James May's 20th Century,

• James May's Big Ideas